Teatr Księżyc / Moon theatre to artystyczny projekt tworzony przez Mariolę i Grzegorza Ptak. Jego celem jest synteza sztuk i inspiracji oraz połączenie w jeden zmysł dwóch, na pozór różnych, dopełniajacych się światów - osobowości.

    Mariola zachwycona swiatem tańca, poezji oraz wędrownych teatrzyków umieszcza swoje opowieści w małych tajemniczych miasteczkach, gdzieniejeden cud może sie zdarzyć (np. spektakl "Kiedy płonie Lewana").

    Grzegorz zainspirowany "północnymi" sagami i baśniami snuje własne legendy pełne tajemniczych postaci i niezwykłego uroku...

    ... Bo to co w Teatrze Księzyc wspólne, to właśnie ten, często dziś zapomniany urok prawdziwych baśni.

Teatr Księżyc stworzył kilkanaście etiud i spektakli, podczas których kształtował się rozpoznawalny już dziś i oryginalny styl zespołu. Spotkanie światła, lekkości i zwiewności z mrokiem, nostalgią i mocą, zestawianie przeciwstawnych sobie sobie sił to ulubiony element w twórczosci Marioli i Grzegorza. Tak jak w skandynawskiej stylistyce Tomtar och (og) Troll, gdzie to co wielkie i poteżne spotyka na swej drodze dobro i kruchość.

Charakterystyczną cechą tej twórczości jest łączenie teatru i malarstwa. Mariola i Grzegorz Ptakowie dopełniają własne wernisaże miniaturami teatralnymi, które sa przestrzenną kontynuacją zaprezentowanych obrazów. Etiudy te są zazwyczaj wyrażone wyłącznie ruchem i mimiką i przygotowane są z myślą prezentacji także dla zagranicznego widza.

Najnowszą etiudą Teatru Księżyc są "Marzenia dziewczynki z zapałkami", która wystawiana jest przez Grzegorza Ptaka oraz Robera Kalisza (SCMT).

SPEKTAKLE :
"Dziadek do orzechów" (1999)
"Pietruszka" (2000)
"Taniec z rękawiczką" (2000)
"Sny z drewna" (2001)
"Nadzieja" (2001)
"Świeto wiosny" (2001)
"Gaja" (2001)
"Kiedy płonie lewana..." (2001)
"Pozytywka" (2002)
"Dziewica - lilia" (2002)
"Zimowa kołysanka" (2003)
"Ballada" (2003)
"Buraczana historyjka" (2003)
"Oczekiwanie" (2003)
"Noc lalek" (2004)
"Marzenia dziewczynki z zapałkami" (2005)